שיער מתולתל, לא חייב להיות בעייתי!

שיער מתולתל, לא חייב להיות בעייתי!

מחקרים מראים כי 33% מהנשים בעולם ובישראל הן בעלות שיער גלי, מתולתל ומסולסל. 56% מהן צורכות תכשירי הזנה וטיפולים לשיערן ו- 88% אוהבות גיוון במראה שיערן לעיתים תכופות.

עוד עולה מהמחקרים שיותר מכל סוגי השיער הקיימים, שיער מתולתל מתאפיין בדיסוננס תמידי: הוא מצריך טיפול יומיומי והוא קשה לעיצוב.

שיער מתולתל מגדירים בשלוש קבוצות: 

שיער מקורזל, המתאפיין בתלתלים סגורים וקטנים מאוד. 

שיער מתולתל, המתאפיין בתלתלים סגורים.

שיער גלי, מאופיין בתלתלים פתוחים ביותר.

חשוב מאוד לשמור על החיות של תלתלים, מכיוון ששיער זה נוטה בד"כ להיות יבש יותר. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש במוצרים ייעודיים לסוג שיער זה. כמו כן, חשוב מאוד לשמור על פעולות כימיות לא אינטנסיביות מדי, מאחר והתהליך פוגע בשיער מתולתל. כדאי ורצוי לרענן את הקצוות אחת לשלושה-ארבעה חודשים לפחות.

אחרי חפיפה

אחרי החפיפה רצוי להשתמש בקרם לחות נטול שמנוניות, ולאחר מכן להשתמש בחומר לעיצוב שער "בונה תלתלים", אך ללא הגזמה בכמות, על מנת שהשיער לא יהיה דביק ונוקשה. בונה תלתלים מייצר מעטפת ג'לטנית המצפה את השיער, שומרת על גמישות מקסימאלית ומונעת הידבקות אבק וחומרים מזהמים אחרים. מרחו את החומר על השיער בעדינות רבה והשתדלו לא להפריד את קצוות התלתלים ולא "להבריש" אותם באצבעות.

שיער מתולתל מומלץ לסרק כשהוא רטוב, לאחר מכן לייבש מעודפי מים וכשהוא לח לעצב בעזרת קרם לחות ובונה תלתלים.

מומלץ להשתמש במסכת הזנה לאחר כל חפיפה. אופן השימוש הנכון הינו למרוח את המסכה על השיער כשהוא סחוט מעודפי מים, להמתין שלוש עד חמש דקות ולשטוף במים חמימים, לא חמים מאוד. לידיעתך, מסכה מסייעת להסיר את האבנית הקיימת במים.

ייבוש

שיער מתולתל יש לייבש באופן טבעי, ותמיד להשתמש בקרם לחות. במידה ומעוניינים ליבש את השיער, מומלץ להשתמש בדיפיוזר, ולאחר מכן למרוח קרם לחות. כדי לקבל נפח, חשוב מאוד לייבש שיער מתולתל ורק אח"כ לפתוח אותו. לקבלת תנועה יפה של תלתלים בשיער מקורזל רצוי לייבש בלילה בתוך שתיים עד ארבע צמות ולפתוח בבוקר.

עיצוב

שיער מקורזל מעדיף חומרים נוזליים, כגון ג'ל או קרם לחות, העוטפים ואוחזים את השערה טוב יותר. עבור תלתלים גדולים מומלץ להשתמש במוס השומר על תלתלים ועל צורתם הטבעית.

מוס לשיער גלי מומלץ למרוח על שיער לח, לסחוט עם מגבת, ולתת לשיער להתייבש באופן טבעי.

שיער מתולתל ניתן לעצב בשלל וריאציות, כאשר חשוב מאוד להשתמש במוצרים המיועדים לו ונותנים לו את המענה והמראה הנכון.

את השיער המתולתל מומלץ לספר בצורה סימטרית המעניקה לו מראה של תלתל בתוך תלתל.

עיצוב תסרוקות  

עיצוב שיער  בסגנון קלאסי. את המראה הקלאסי לשיער מתולתל ניתן להשיג על ידי שימוש במגוון סרטי מצח המהדקים את התלתלים לקרקפת. לאחר הידוק מוקפד של החלק הקדמי, התלתלים יכולים לזרום בחן עד לצוואר. אופציה נוספת היא לשזור סיכה בחלק העליון המהודק למראה רשמי יותר.

עיצוב צרפתי סגנון קלאסי נוסף הוא סיבוב צרפתי בחלקו האחורי של הראש כאשר שאר התלתלים נופלים בחופשיות מלפנים. המפתח ליצירת עיצוב זה הוא להחליק את התלתלים אל תוך סיבוב צרפתי מהודק היטב בחלקו האחורי של הראש ולאפשר לכמות מספקת של תלתלים ליפול מחלקו העליון של הסיבוב.

עיצוב תלתלים מפוסלים השתמשו במכשיר היוצר תלתלים. לאחר השימוש במכשיר, אפשרו לשיער להתקרר. לאחר  מכן צרו תלתלים גדולים ועבים ופסלו אותם לחלקו העליון של הראש. לאחר שיצרתם את התלתלים הדקו אותם למקום בעזרת סיכות ורססו בספריי שיער.

חזרה לדף מתולתלות