מיתוסים על קשקשים

מיתוסים על קשקשים

חפיפה תכופה איננה הפתרון לקשקשים אלא סוג השמפו בו אנו משתמשים, תכשירים קרובים לטבע מטפלים בקשקשים, לתזונה נכונה יש השפעה על הקשקשת, ועוד אמיתות על קשקשים.

קשקשים הם תאי עור מתים שנושרים מהקרקפת. כשתאי העור מתחלפים מהר, הקשקשים בולטים יותר לעין. קשקשת היא תופעה לא מחמיאה אך טבעית. אספנו עבורכם מספר מיתוסים על קשקשים עם האמת שמאחורי המיתוס:

מים חמים מחסלים את הקשקשים

טעות. מים חמים לא "מחסלים" את הקשקשים, הם דווקא מרבים אותם! על הקרקפת שלנו מצויות פטריות שמועילות לקרקפת ופטריות שמזיקות לקרקפת, וקיומן על הקרקפת מאזן את רמת החומציות שלה. כאשר הפטריות המזיקות באות במגע עם מים חמים מאוד, הן מתרבות, מה שגורם להופעתם של הקשקשים הטורדניים.

הברשת שיער מונעת קשקשים

טעות. הברשה אינטנסיבית ותכופה של השיער לא תמנע את הקשקשים שעל ראשנו, ברוב המקרים התוצאה תהיה הפוכה. נוסף על קשקשים, הקרקפת תהיה פצועה ו/או מדממת. קרקפת לא בריאה עלולה לגרום לקשקשים גדולים יותר ולהופעתם של קשקשים קשים יותר.

חפיפה תכופה מעלימה את הקשקשים

טעות. חפיפה תכופה איננה הפתרון לקשקשים, אלא סוג השמפו בו אנו משתמשים: יש להשתמש בשמפו עדין ביותר, שמכיל כמה שיותר מרכיבים טבעיים  ושמנים מהצומח. כדאי להימנע משמפו נגד קשקשים מקציף וריחני-קוסמטי. שמפו קוסמטי נגד קשקשים, זה שמקציף מאוד את השיער, מכיל בדרך כלל כימיקלים רבים וההקצפה שלו מטעה בפעילותה.

נשים סובלות פחות מקשקשים

טעות. אמנם אצל הנשים ניתן לראות פחות קשקשים, אך הדבר לא נובע מהעובדה שנשים סובלות פחות מתופעת הקשקשים, אלא הודות לשיערן הארוך יותר המסתיר את הקשקשים ומאט את החלקתם מטה מהקרקפת.

לתזונה אין השפעה על הקשקשים

טעות. תזונה נכונה משפיעה לא רק על מראה עורנו, אלא גם על השיער ובריאותו. כך גם עם הופעתם של קשקשים. ויטמינים מקבוצת B (חיטה מלאה, ירקות ירוקים), יבריקו את השיער וגם יסייעו בהפחתת קשקשים ונשירה.

חשוב לדעת: ובמידה והקשקשים אינם קטנים ומועטים, אלא רבים, גסים ובולטים - מומלץ להשתמש בתכשיר ייעודי לקרקפת. שמפו לטיפול בקשקשים לא יסייע במקרה זה ויש לטפל ממוקדות בקרקפת שהיא בעצם הגורם לבעיה.

שירות לקוחות: 1-700-700-221
סניפי סנט הייר:
הרצליה: סוקולוב 2 טל. 09-8858604
רעננה: אחוזה 89 טל. 09-7404116
ת"א: מלכי ישראל 6 טל. 03-6092217
חדרה: הרברט סמואל 71 04-6345582
כמו כן ניתן לרכוש את המוצרים באתר הבית www.centhair.co.il