כיצד נלחם בנזקי השיער בקיץ ?

כיצד נלחם בנזקי השיער בקיץ ?

כיצד נלחם בנזקי השיער בקיץ ?


הקיץ רשמית כבר כאן , וצריך לדאוג לשיערנו כך שיראה במיטבו . ישנם גורמים שונים שדווקא בקיץ מזיקים לשיער והקרקפת בצורה קיצונית לאורך זמן. אז מה הם הגורמים העיקריים לנזקי השיער ?

מים – במי הברז בהם אנו שוטפים את שיערנו, מצויים מינרלים רבים הנמשכים לשיער בגלל מטענים חשמליים מנוגדים . אותם חומרים מזיקים עוטפים את הפרוטאין בשיערה ומונעים חדירה יעילה של חומרי טיפול , ריכוך , צבע וסלסול. שטיפת שיער במים חמים גורמת לתאי העור בשרשי השיער להיפתח ולאפשר לחומרים מזיקים כגון תחמוצת ברזל , מגנזיום, סיליקון , עופרת וסידן ,לפגוע בשרשי השיער. לדוגמא , סידן המצוי במים בשפע , מצטבר על שרשי השיער גורם לשבירתו ומונע צמיחה מחודשת. לסיכום מים מכילים חומרים המשפיעים על השיער לרעה וגורמים ליובש , קשקשים והרגשת כבדות.

מי בריכה/כלור-לרוב מוכנסים למי הבריכה כימיקלים (כגון תרכובות כלור) המשמשים לטיהור המים ולמניעת העברת מחלות בין המתרחצים .הכלור נמצא במי בריכות כתוסף קבוע המשמש להשמדת בקטריות וחיידקים. הכלור מזיק בעיקר לצבעי שיער ולקרום העור והפרוטאין. התחושה היא צמיגות בשיער שהוא רטוב. הכלור מסוגל לשנות צבע וגוונים בחשיפה ממשוכת בבריכה.

שמש - השמש בשילוב החמצן המצוי באוויר גורם לחמצון מוגבר של השיער , יובש מוגבר , שינוי גוון צבע השיער ועד כדי נשירה .השמש מזיקה לשיער ושילובים של שמש בריכה או ים גורמים לשיער להתייבש ולהיחלש.

מי חמצןגוונים בשיער . מראה הבלונד , פסים בשיער חוזר כל קיץ ובגדול. בתהליך חמצון השיער ויצירת הגוונים הבהירים , יש שימוש בחומרי חמצון חזקים אשר שימוש בתדירות גבוה יצור נזק בלתי הפיך לשיער .

עצת המומחה: השתמשו בחומרי חמצון של חברות ומותגים מובילים, עליהם חל פיקוח .


אז מה עושים?   להלן 4 עצות וכללים אשר יאפשרו לנו לעבור את הקיץ בשלום.

לישון עם שיער יבש – חשוב לחפוף את השיער לפני השינה וללכת לישון עם עור וקרקפת נקיים על מנת לאפשר זרימת דם תקינה בקרקפת.

שמפו – שימוש בשמפו לשיער יבש ימתן את נזקי השמש החזקה בעיקר בחודשי הקיץ .המים הקשים (כמות סידן גבוה) גורמים ליובש ללא קשר לסוג השיער כולל שיער שמן ולכן מומלץ גם לבעלי שיער כזה לחפוף עם שמפו לשיער יבש . הסיבה היא ששמפו לשיער שמן אכן מנקה קרקפת ביסודיות אבל באותה עת מייבש את קווצות השיער ולכן מומלץ בקיץ שימוש בשמפו לשיער יבש גם לבעלי שיער שמן .

חפיפה יום יומית – למרות המיתוס שלפיו רצוי לחפוף רק פעם עד פעמיים בשבוע , דווקא חפיפה יום יומית היא הדבר הנכון על מנת לשמר את השומן הטבעי של השיער. שימוש במרכך (בעקר בקצוות השיער ) יתרום רבות לשמירת בריאות השיער.

הזנת וטיפול – הזנת השיער במסכות הזנה שונות חשובה ביותר בתחזוקת השיער בקיץ. נזקי השמש , ים , בריכה חמצן באוויר דורשות טיפול הכולל חומרי הזנה טבעיים המחזיר לשיער את המראה הקטיפתי מבריק .מסכות הזנה וחומרי טיפול מומלצים בעיקר לשוהים בתדירות גבוה בים ובריכה . שימוש נכון ימנע את פיצול השיער ויחזיר לו מראה צעיר ובריא.

המאמר נכתב על ידי מר חיים שיר מנכ"ל רשת סנט הייר וחברת ויטמינס ישראל