טיפים לשיקום שיער

טיפים לשיקום שיער

 טיפים לשיקום שיער

הקיץ מנופף לנו לשלום ולהתראות בעונה הבאה, וזה הזמן להתחיל לשקם את השיער מנזקי העונה החמה, וכיצד נעשה זאת?,הכנו טיפים לשיקום שיער פגום, יבש, ובעזרתם נוכל כולנו לשמור על שיער בריא ויפה עד העונה הבאה.

לחות
שיער יבש נוטה להישבר בקלות יתרה והנה לכם הסממן הראשון לכך שהשיער זקוק נואשות ללחות. קחו שיערה שנפלה מראשכם, החזיקו אותה בשני הקצוות ומשכו, לא בכוח. אם השיערה נקרעה,המשמעות! חוסר בלחות!. מחסור בלחות יכול לנבוע מכמה סיבות: 

1. שימוש במוצרי שיער לא איכותיים שאמנם מצהירים על התווית שהם מכילים לחות אך כל מה שהם מכילים הוא חומר הגורם לשיער רכות למגע אך לא מעניקים לחות אמתית.

2. שימוש בשמפו ומרכך אשר לא מתאימים בעליל לסוג השיער שלכם.

3. שהיה מרובה בשמש ללא חבישת כובע.

4. שימוש מרובה במייבש שיער ומחליק.

5. שהיה מרובה באזור ממוזג קר ויבש.

אלמנת להעניק לשיער לחות מומלץ לבחור בשמפו משקם המותאם לשיערכם, עדיף כמובן שמפו ללא מלחים. מומלץ להשתמש בקרם לחות לאחר החפיפה המכיל חומרים טבעיים כמו שמן זית, אךבשום אופן לא בקרם לחות המכיל וזלין, הוזלין אכן גורם לשיער להיות רך למגע אבל הוא אוטם את השיער בשכבה שומנית ומונע מהלחות לחדור לסיב השיערה.

הפחיתו את השימוש במייבש שיער ומחליק
מייבש שיער הוא אמנם הדרך הטובה ביותר לקבל שיער חלק, אך שימוש יום יומי במייבש  ומחליקי שיער יכולים לגרום  לנזק בלתי הפיך. לצורך שיקום השיער מומלץ להפסיק להשתמש בהם. אם בכל זאת אתם לא עומדים בכך, מומלץ למרוח סרום על השיער לפני כל יבוש ולהשתמש במסכת שיער איכותית ומשקמת במקום במרכך. אם אתם משתמשים במייבש מחליק שיער באופן יום יומי עדיף לעשות החלקה לפרק זמן ארוך.

אין מנוס מלגזור שיער הפגום
ישנם מצבים בהם לא יעזור מה נעשה אלמנת להבריא את השיער, הוא ישאר פגום ולכן במקרה כזה אין מנוס מלגזור את השיער הפגום  ולהמתין עד ששיער חדש  יצמח.

זהירות!! מזג אוויר
אוויר יבש, קר, שמש, עשויים לפגוע בשיער. בימי הקיץ כלור בריכה ומלח הים תורמים גם הם לנזק מתמשך, ולכן מומלץ להיכנס לים ולבריכה עם כובע מים "הלואי" ולחבוש כובע רחב שוליים ביציאה מהבית בשעות היום. אם אתם שוהים רוב היום באזור ממוזג מומלץ להשתמש בטיפות סיליקון על השיער שיגנו עליו מפני נזקי המזגנים וכמובן כמובן לא לשכוח להשתמש בתכשירי שיער איכותיים ומשקמים שמותאמים לשיער שלכם..

שיקום שיער צבוע
צביעת השיער לאורך זמן וחמצון עלולים לגרום לשיער יובש וחוסר חיוניות. אלמנת לשקמו מומלץ להפסיק את צביעת השיער עד אשר יצמח שיער בריא יותר. ובכל מקרה מומלץ להשתמש בשמפו ומרכך המיועדים לשיער צבוע, כמובן לא לחפוף עם שמפו רגיל..

 

פנקו את עצמכם ואת שיערכם במסכה ביתית אחת לשבוע

המסכה תעניק לשיער שפע של חיוניות. מומלץ שהשיער יהיה נקי מכל חומר. 

דיאטת השיער שלנו

תזונה נכונה תשפר את מראה השיער ותעניק לו ברק, חיוניות וגמישות. כדי לספק לשיער את כל צרכיו רצוי לאכול  דג סלומון, אבוקדו, ושמן זית. מזונות אלו מלאים בחומצות שומן חיוניות. 

.

לשירותכם תמיד צוות סנט הייר