השיער במהלך ההריון ואחרי

השיער במהלך ההריון ואחרי

נשים רבות חשות שהשיער בתקופת הריון זוהר יותר, צפוף יותר בריא ומלא ברק.  זו אינה תחושה סתמית, אלא עובדה מדעית שנובעת מכך שבמהלך הריון זקיקי שיער רבים יותר עוברים לשלב הצמיחה וקצב הנשירה הטבעי של השיער פוחת. סיבה נוספת למראה הבריא של השיער היא העובדה שבמהלך הריון נשים אינן מקבלות וסת ובכך "משמרות "את כמות הדם בגוף, לכן כמעט ואין איבוד שיער בכל תהליך ההריון.
עם סיום ההריון, כשרמות האסטרוגן והפרוגסטרון פוחתות, עוברים מספר גדול יותר של זקיקים למצב של מנוחה לפני נשירה. בין שלושה לארבעה חודשים לאחר הלידה פוחתת צמיחת השיער וגורמת לנשירה מוגברת ודלדול בשיער.
על מנת להפחית ככל האפשר את נשירת השיער לאחר הלידה יש לנהוג בו בעדינות מרובה ולהקפיד על טיפול נאות:

1.להבריש את השיער במברשת רכה בלבד. מומלץ לסרק את השיער בהיותו לח עד יבש ולהשתמש במסרק רחב שיניים, זאת בשל העובדה שלשערות רטובות יש נטייה להסתבך אחת בשנייה וליצור קשרים ואילו בשיער חפוף שהתייבש הסירוק מתבצע בצורה קלה יותר.

2.יש לחפוף את השיער עם שמפו לשיער יבש ופגום המנקה ביסודיות את עור  הקרקפת והשיער,  מזין אותו ומאזן את רמת ה- PH של השיער.( ממולץ שמפו ללא מלחים ).

3.לאחר השימוש בשמפו מתאים, יש להשתמש במסכה טיפולית להחייאת השיער כפעמיים בשבוע המסכה מטפלת ומשקמת את  השיער ומסייעת לאיחוי קצוות מפוצלים שנגרמים עקב יובש השיער במהלך ההיריון.

4.במהלך חודשי ההיריון מומלץ לטפח  את קצוות השיער בעזרת טיפות סרום המגמישות ,מרככות ומגנות על השיער ומעניקות מראה רענן, מבריק וזוהר.

5.לאמץ תסרוקת פשוטה שאינה מצריכה מתיחת יתר של השיער.

6.להימנע מהחלקות שיער, סלסול והבהרות.